Taş kalpliler nefrete doymuyor! CHP fanatikleri depremzedeye park alanını bile çok gördü

Seçimde yaşadıkları hezimetin hıncını depremzedelerden çıkaran 6’lı koalisyonun ektiği nefret tohumları bu defa başkentte karşılık buldu. Adıyaman’daki depremde kızı, damadı ve 3 torununu toprağa veren Bilal Karadağ’ın, yeni yerleşim yeri olan Ankara’da ayrımcılığa maruz kaldığı ortaya çıktı.

BU NE KİN

Karadağ’ın seçimlerin ardından Adıyaman plakalı otomobilini park ettiği sırada kendisine doğru yaklaşan bir CHP’linin, “Sen Adıyamanlısın. Aracını buraya park etme! Tayyip Erdoğan’a oy verdiniz.” şeklinde ifadeler kullandığı belirtildi.

Yaşadığı şoku “İkinci deprem” olarak anlatan Bilal Karadağ, olayı Milat gazetesine şöyle aktardı:

“Adıyaman merkezde evim ağır hasar aldı. Ve o ağır hasarlı evde kendi canımı, eşimi ve çocuğumun canını zor kurtarabildim. Biz kurtulduk ama başka mahallede  ikamet eden kızım, 3 çocuğu ve damadımla birlikte 5 canımı kaybettim. 5 canımı kabre koyduktan sonra Adıyaman’da durmadım ve Ankara’ya geldim. Yaklaşık 3 aydır Ankara’da ikamet etmekteyim.

Önceki gün Çankaya’da gittiğim bir adreste aracımı park ederken, aracımın plakasını okuyan 75-80 yaşlarında birkaç adım ötedeki bir vatandaş bana doğru geldi ve dedi ki ‘Siz aracınızı buraya park etmeyin.’ Sebebini sorduğumda ‘Siz Adıyaman olarak bu seçimde Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdiniz.’ Ben o cümleden sonra adeta ikinci depremi yaşadım. Ve ne kadar üzüldüğümü kelimelerle anlatamam.”

______________

OTELDEN ATTILAR

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Tekirdağ Kumbağ’da otellere yerleştirilen depremzedelerin, 14 Mayıs seçimlerinin ardından yerleştirildikleri otellerden çıkış yapmaları talep edildi. Skandal işlem, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı.

CANIMIZI DEPREMDEN DAHA ÇOK YAKTILAR

Depremzede bir vatandaş, sosyal medyada kendilerine hakaret edenleri Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a şikayet etti. Bakan Akar “Siyasi, idari ve hukuki ne varsa yaptık, yapacağız. Depremzede kardeşlerimiz müsterih olsun. Merak etmeyin gerekli cevabı alacaklar” dedi.

ERDOĞAN’A OY VERENLERE ‘HAYVANDAN AŞAĞI’ MUAMELESİ

Sosyal medyaya yansıyan “kalpsiz” yaklaşımlar neticesinde Kahramanmaraş’ta 174 yetim ve öksüz çocuğun desteğinin kesildi. 2 bine yakın erzak kolisi iptal edildi. Evsiz kalanlara yapılan eşya yardımları geri istendi. Öğrencilerin bursu dahi kesildi.

DEPREMZEDELERDEN ERDOĞAN’A ÇAĞRI

CHP başta olmak üzere 6’lı koalisyon partilerinin hakaretlerine maruz kalan depremzede vatandaşlar, Adıyaman’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı,Namerdin suyu bulanık akar. Aktığı yerleri sel olur yıkar. İyilik etmeden başına bakar. İşte böylesine muhtaç eyleme bizi.” yazılı pankartla karşılamıştı.

“GELSİN PARASINI BİZDEN ALSIN”

Deprem bölgesindeki farklı pankart ise bir çadıra asılmıştı.

Pankarttaki “Depremzedelere hakaret eden küfür eden ve gönderdiği yardımları başımıza kalkan kim varsa gelsin parasını bizden alsın.” yazısı dikkat çekti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir