‘Rezidanstaki işkencede’ yeni gelişme: İkinci iddianame hazırlandı

Olay, 8 Nisan’da Kosova Mahallesi’ndeki rezidansta meydana geldi. Murat Demirci, bir mühlet flört ettiği ve 1 ay evvel işten ayrılan eski çalışanı Demet A.’yı aradı. Daha sonra Murat Demirci, Demet A.’yı Meram ilçesindeki iş yerinden alarak arabasına bindirdi.

Bir mühlet sonra araca Demirci’nin nişanlısı Sara Demir ile arkadaşı Tuğba Demirci de bindi. İki genç bayan, Demet A.’nın ellerini çamaşır ipi ile bağladı.

‘İŞKENCEYİ TELEFONA KAYDETTİLER’

Sara Demir ile Tuğba Demirci’nin azap anlarını cep telefonu kamerası ile kaydettiğini belirten Demet A. tabirinde şunları söyledi:

“Daireye girince elimi ve ayağımı bağladılar. Tuğba beni darbetmeye başladı. ‘Bakire misin?’ diye sordular. Ben de ‘Evet’ dedim. Bana ‘Eğer palavra söylüyorsan, seni öldürürüz’ dediler. Koltuğa yatırıp, beni bağladılar. Elbiselerimi çıkarıp, elleriyle cinsel organıma dokundular. Makas ile saçımı ve elbiselerimi kestiler. Tuğba ve Sara, paspas sopasını ikiye bölüp, beni dövmeye başladılar. Sara, paspas sopası ile cinsel taarruza kalkıştı.

Yalvardığım için yapmadılar. Sara’nın ayaklarını öpmemi istediler. Ben de ayaklarını öpüp, özür diledim. Bu anları da ikisi cep telefonu kameralarıyla kaydetti. Sara, ‘Bıçakla boynuna imzamı atacağım’ diyerek boynumu çizdi. Telefonumu istedim, vermediler. Sara, ‘Güvenlik kameraları çalışmıyor. Otomobilimiz da kiralık. Devlet benden yana, hiçbir şey ispatlayamazsın. Sakın bunları kimseye anlatma. ‘Ailen ile birlikte bu kenti terk edeceksin’ diyerek beni tehdit ettiler.”

NİŞANLILAR POLİSE YANLIŞ ŞİFRE VERMİŞ

Demet A.’nın tabirinin akabinde soruşturma savcısı, Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci’ye ilişkin cep telefonlarının incelenmesini istedi.

İddianamede, Siber Cürümlerle Çaba Şubesi’ne gönderilen cep telefonlarında yapılan incelemede, cezaevindeki sanıklardan alınan cep telefonlarının şifrelerinin yanlış çıktığı, böylece cep telefonlarının kilitlenip açılamaz hale geldiği belirlendi.

KANITLAR TUĞBA’NIN TELEFONUNDA ÇIKTI

İddianamede incelemeye alınan cep telefonlarından Tuğba Demirci’ye ilişkin telefon içerisinde; 1 adet eğilmiş vaziyette olan çekpas sapı fotoğrafı, telefondan ‘Masal’ diye kayıtlı bireye “Saçını kestim, elbisesini kestim. İki kız dövdük, üçüncü kıza gidiyoruz. İkisinin de saçını kestim, yüzünde sigara söndürdük. Benim konutumda dövdük” yazarak bildiri gönderildiği, birebir bireye mavi ip ve kesilmiş saçların bulunduğu fotoğraflar attığı tespit edildiği belirtildi.

SAVCI ŞÜPHELİLERE İNANMADI

Savcı, iddianamede “Demet A.’nın sözünde, şüphelilerin kendisini mavi iple bağladığını, çekpas sopası ile darbettiklerini, yüzünde sigara söndürdüklerini, saçını ve elbiselerini kestiklerini, kendisine 4 kişiyi daha alıp bu biçimde darbedeceklerini söylediklerini, cep telefonuna el koyduklarını beyan ettiği, şüphelilerin ise tabirlerinde kelam konusu suçlamaları reddettikleri, fakat şüphelilerin emsal hareketleri müşteki Merve K.’ye yönelik de gerçekleştirdikleri, soruşturmanın sonucunda Konya 3.Ağır Ceza Mahkemesi’nde kamu davası açıldığı, tüm bu kanıtlar doğrultusunda müştekinin sözünün doğruyu yansıttığı, şüphelilerin tabirlerinin ise cürümden kaçmaya yönelik olduğu ve doğruyu yansıtmadığı anlaşıldığı, başta müşteki beyanından, müşteki beyanını doğrulayan kati tabip raporundan, müşteki beyanını doğrulayan telefon inceleme raporundan, olay yeri inceleme tutanağından, bilgi sahipleri beyanından, şüphelilerin hatadan kaçmaya yönelik beyanlarından ve tüm belge kapsamından şüphelilerin fikir ve hareket birliği içerisinde hareket ettikleri anlaşılmıştır” sözlerini kullandı.

3 SANIĞA 41’ER YIL MAHPUSU İSTENDİ

Savcı, Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve onun arkadaşı Tuba Demirci hakkında ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘haberleşmenin kapalılığını ihlal etmek’, ‘hakaret’, ‘özel hayatın kapalılığını ihlal etmek’, ‘kasten yaralama’, ‘cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘mala ziyan verme’, ‘birden fazla kişi tarafından silahla yağma’ cürümlerinden 41’er yıl mahpusunu isteyerek, iddianameyi Konya 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

36’ŞAR YIL MAHPUSLA DE YARGILANIYORLAR

Davanın, 30 Mayıs’ta görülen birinci duruşmasında Merve K., eski sevgilisi Murat Demirci’den şikayetçi olmadığını söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.