İzmir’de provokatörlere hoşgörü dersi veren AK Parti adayı İnan konuştu

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir 2’nci bölge 1’nci sıra Milletvekili adayı Eyyüp Kadir, İzmir Bostanlı’daki provokasyon karşısında nasıl sağduyulu kaldığını şu sözlerle anlattı:

“Sayın Cumhurbaşkanımıza olan sevdamız nedeniyle siyasete İzmir Gençlik Kollarında başladım. İzmir sokak sokak bilirim. O nedenle bu tür basit küçük çaplı provokasyonlara alışığız. 3 kişinin tavrı İzmir i temsil etmez. Bostanlı’daki esnafımız da  vatandaşımız bize destek veriyor. İzmir demokrasinin ve farklı düşüncelerin kalesidir. Hiç kimse bizi vatandaşın şikayetini  dinlemekten, isteklerini not almaktan alı koyamaz. Biz çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz” dedi.

NE OLMUŞTU?

AK Parti adayı Eyyüp Kadir İnan, Bostanlı’da seçim çalışmaları için ziyaretler yaparken ellerinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleri ve ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ yazılı pankartlarda bulunan bir grup göstericinin provokasyonu ile karşılaştı.

“HÜKÜMETİ ELEŞTİRMEKTE ÖZGÜRSÜNÜZ”

Uğradığı provokasyona rağmen, göstericilerle sağduyulu bir iletişim kuran İnan, “Hükümeti eleştirmekte özgürsünüz. Eleştiri olmazsa yozlaşırız. Burada Recep Tayyip Erdoğan’ın Gençlik Kolları Başkanını protesto edeceksin özgürce sonra diyeceksin ki ‘bu ülkede diktatörlük var’. Demek ki senin iktidarına kalsa ben sokakta yürüyemeyeceğim.” dedi.

“ASIL CHP’Yİ PROTESTO EDİN”

Ellerinde Atatürk posterleri bulunan grupla konuşmasını sürdüren İnan, “Kemalizm Irkçılıktır” diyen Yüksel Taşkın’ın CHP’den İzmir 1’inci sıra Milletvekili adayı gösterilmesini hatırlatarak, asıl CHP’yi protesto etmeleri gerektiğini söyledi.

“ATATÜRK’ÜN RESMİNİ TAŞITMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUM”

Göstericilerle yaşadığı diyaloğu sosyal medya hesabından paylaşan Eyyüp Kadir İnan, paylaşımına “Bostanlı’da bizi provoke etmek isteyen arkadaşlara bütün Bostanlı Caddesi’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kıymetli annesi Zübeyde Hanım’ın resmini taşıtmaktan dolayı çok mutluyum. Malum Atatürk düşmanı bir isim İzmir’den CHP 1.Sıra Milletvekili Adayı…” notunu düştü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*