İspanya’da Ne Yenir

 

Avrupa turu kapsamında İspanya dünyadan En çok ziyaret edilen ve pek çok güzel alanı bulunan bir alandır. Özellikle birbirinden hoş lezzetleri ile pek çok kişinin ziyaret ettiği zamanı bu lezzetleri tadarak beğenerek yediği lezzetleri bir arada bulunduruyor. Geniş ve zengin lezzet seçenekleri ile İspanya’ya ziyarete gittiğinizde mutlaka bu lezzetleri tadabilirsiniz.

Tapas

İspanya’nın en meşhur lezzetlerinden biridir. Kanepeleri andıran bir lezzettir. Ekmeğin üzerine koyulan birden farklı garnitürle oluşturulan tapas özellikle ara öğünlerde ve kahvaltılarda İspanya’da en çok tercih edilen lezzetler arasında yerini alıyor.

Paella

Yurtdışı turları gezisi yaptığınızda İspanya’ya yolunuz düşerse paella mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden biridir. İç pilavı andıran bir pilav ve içerisine koyulan midye ve karidesler ile birleştirilen bu lezzet yemek olarak İspanya’da sık tüketilen lezzetler arasında yer alıyor. Ayrıca farklı baharatlarla birleştirilerek da bana hitap eden bir lezzet ortaya çıkarılıyor.

Tortilla

Avrupa turu kapsamında pek çok ülkede de sevilen bir lezzet olmasıyla özellikle İspanya’nın meşhur yemeği olarak bilinir. Yumurtalı patatesin birleşimi ile oluşan yemek özellikle kahvaltılarda sıklıkla tercih ediliyor. Yurt dışı turu yaptığınızda yolunuz eğer İspanya’ya düşerse mutlaka atmanız gereken lezzetlerden biridir.

Pisto Ratatoullie

Pisto kırmızı domates, soğan, sarımsak, kabak gibi malzemelerin birleşimi ile oluşan sebze yemeklerinden biridir. Üzerine yumurta kırarak da servis edilebilen ve tercih edilen yemek ispanya’dan isteğe bağlı şekilde restoranlarda ve kafelerde sunuluyor.

Pulpo Al a Gallega

İspanya’nın en lezzetli ve geleneksel yemeklerinden biri olan bu yemek pek çok restorandan sunulur. Ahtapotun kırmızı biber ve patatesle birleşimi ile oluşturulan bu yemek oldukça lezzetlidir. Ahtapot otunun lezzetle pişirilmesi ve baharatlarla birleşimi ile oluşturulan bu yemekle ahtapotun en lezzetli halini tüketmiş olursunuz. Otobüsle Avrupa turu yaptığınızda yolunuz İspanya’ya düşerse eğer bu yemekten mutlaka tatmalısınız.

Flan

Krem karamel olarak bilinen filan ispanya’dan pek çok ülkeye gitmiş sütle yapılan oldukça lezzetli bir tatlıdır. Sütün aynatılarak dinlendirilerek ve üzerine karamel dökülerek yapıldığı hali olan bu tatlın İspanya’nın en meşhur tatlıları arasında yer alıyor.

Churros

Hamur kızartmalarının toz şeker ve çikolata ile birleşimi ile oluşan bu tatlın hem İspanya’nın en meşhur olan hem de en çok sevilen tatlıları arasında yer alıyor. Tatlı yoğun şekilde bir arada bulunduran bu lezzetle beraber damak  zevkinize hitap eden bu lezzetten yanında çay ve kahve ile tadabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir