FSR 2.0 Modu Şimdi de Dying Light 2’ye Geldi

Yakın zamanda Cyberpunk 2077’nin özel bir modlamayla birlikte FSR 2.0 teknolojisine kavuştuğunu yazmıştık. Mod yapımcıları şimdi elini Dying Light 2’ye attı ve pek de zor olmayan bir değişimle oyuna FSR 2.0 desteği getirdi.

Yöntem oldukça basit. Henüz resmi destek sunulmayan teknoloji için temel olarak yerleşik DLSS kitaplığını FSR 2.0 ile değiştirmek yeterliydi. Elbette geliştiriciler tarafından optimizasyon yapılmadığından dolayı oyunda çeşitli sorunlarla karşılaşma ihtimali var. “mnxn” tarafından yayınlanan mod aslında FSR 2.0-Cyberpunk 2077 modlamasıyla aynı. Her iki modun da benzer kurulum adımları var ve ikisi de DLSS’ye güveniyor. Yani oyun menüsü bile FSR 2.0 yerine DLSS’yi listeliyor.

İşin performans ve kalite tarafına gelelim. Yukarıda FSR 1.0 Ultra Kalitede (Ultra Quality) çalışan, 72 FPS verdiği söylenen Dying Light 2 görseli var. Aşağıdaki ekran görüntüsü FSR 2.0’ın Performans (Performance) moduna dayanıyor ve oyunun 85 FPS’de çalıştığı belirtilmiş. Özetle, FSR 2.0 çok daha iyi performansın yanı sıra daha iyi görseller sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.