Ankara’da, FETÖ/PDY’nin üniversite yapılanmasına operasyon: 11 gözaltı

Ankara’da, FETÖ/PDY’nin üniversite yapılanması soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba (TEM) Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY’nin aktüel Ankara yapılanmasına yönelik yürütülen çalışmada, örgütün, firari üyeleriyle tekrar yapılanarak toparlanma arayışında olduğu, üniversitelerde örgüte eleman kazanımı için finansörler vasıtasıyla öğrenci meskenleri kurulduğu ve kapalılık içerisinde faaliyetlerini devam ettirmeye çalıştığı bilgisine ulaşıldı. Aktüel örgüt yöneticileri ile finansörlerinin faaliyetleri de takibe alındı.

TEM Şube Müdürlüğü takımlarınca, örgütün ‘Keçiören eyaleti aktüel üniversite yapılanmasında sorumlu, örgüt konutlarında ‘büyük bölge talebe mesulü’ ve ‘bölge talebe mesulü’ olarak faaliyet gösteren 14 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda ise örgütün finansı için kullanılan bin euro, 9 bin 260 dolar ve 34 bin 600 TL’nin yanı sıra 4 uydurma kimlik ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden 10’u hakkında daha evvelce yakalama kararı olduğu belirlendi. Firari öbür 3 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.