Anadolu Ajansı “Yalancı” Diyenlere Dava Açacak

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili kendilerini ‘yalancı’ ve ‘dezenformasyon yapıyor’ şeklinde suçlayanlara dava açacaklarını bildirdi.

Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Serdar Karagöz, 14 Mayıs seçimlerinde sonuçlar açıklanmaya başlandığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Cumhur İttifakı’nın oylarını açık ara önde göstererek algı yarattıkları eleştirilerine yanıt verdi.

Karagöz, ‘Sayın Erdoğan’ı 60’larla, Kılıçdaroğlu’nu 40’larda başlattığınıza dair iddialara ne dersiniz?‘ sorusuna şu yanıtı verdi: 

‘Hiç hayatında seçim yaşamamış biri böyle iddialarda bulunabilir ama bir siyasi parti üyesi bilir ki Türkiye’de seçimde sandık açılır, oylar sayılır ıslak imzalar ile tutanak tutulur ve kapıyı asılır. Siyasetle ilgilenen kendisine gazeteci diyen herkes bilir ki bu iş Anadolu’da daha hızlıdır, İstanbul’daki metropollerde daha yavaştır. Metropollerde sandık başlarında itiraz eden daha fazladır, seçmen sayısı daha fazladır. 

Bizim arkadaşımız gidip onun görselini çekip bize geçiyor. Tutanaklar arasında ayrım yapmıyoruz. Ayrım yapacak bir yazılımımız, programımız yok. Hangi tutanak biterse sistemimize öyle giriyor. İlk veriler geldiğinde ben bu verileri görüyorum; fakat abonelerimize vermiyoruz. Çünkü elimizde anlamlı veri oluşmuyor. Yüzde 80’le yüzde 75’le Recep Tayyip Erdoğan önümüze geliyor ilçelerden, yüzde 2 iken yüzde 3 iken vermedik.’

İmamoğlu’na tepki gösterdi

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim akşamı AA’ya yönelik ‘itibarı sıfırın altındadır’ sözlerine tepki gösteren Karagöz, ‘Buradan milletimize sesleniyorum. Ekranlara çıkıp 103 yıllık Mustafa Kemal Atatürk’ten bize gelen bu kurumun ‘itibarı sıfır’ diyen siyasetçi durumu bir kez daha gözden geçersin. AA’nın mı itibarı sıfırın altında yoksa o siyasetçilerin mi? Bunun kararını milletimiz versin’ dedi.

“Dava açacağız”

İmamoğlu’nun AA’yı hedef alan çıkışının ardından sandık sonuç fotoğraflarını çekmek ve merkeze iletmek isteyen çalışanlarına saldırılar olduğunu belirten Karagöz, ‘Bir arkadaşımız okulun dışına polis nezaretinde çıktı. Tehdit ettiler, polis çağırdık, güvenli şekilde çıkışını sağladık. Bunlar AA’nın vazifesini engellemeye yönelik, bu milleti kışkırtmaktır. Dava açacağız. Kim AA’ya o akşam ‘yalancı, manipülasyon yapıyor, dezenformasyon yapıyor’ demişse dava açacağız’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir