AK Partili Demiröz’den, “İl sayısı 100’e çıkacak” haberine yalanlama

AK Partili Demiröz’den yeni açıklama: Sözlerim yanlış yansıtıldı

Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen “Kültürel Etkileşim ve Yöresel Yemekler ile Zanaatkar Eller Ahlat’ta” aktiflikleri başladı.

Ahlat Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığının takviyeleriyle 1071 Millet Bahçesi’nde düzenlenen etkinliklerde, Anadolu’ya ilişkin yöresel el sanatları ve lezzetler ustalarca tanıtılıyor.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Vedat Demiröz, aktifliğin açılışında yaptığı konuşmada, Müslüman Türklerin Anadolu’ya kapılarının açıldığı en değerli yerlerden birinin Ahlat olduğunu söyledi.

“İL SAYISININ 100’E ÇIKACAĞI BİR VAKİTTE, AHLAT’IMIZI DA BU KENTLER ORTASINA ALACAĞIZ”

Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden birinin Ahlat’ta inşa edildiğini anlatan Demiröz, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı’mızın verdiği kararla Türkiye’nin vilayet sayısının 100’e çıkacağı bir vakitte, inşallah Ahlat’ımızı da bu kentler ortasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Son iki yılda salgının tesirinden, bütün dünya ülkeleri üzere bizler de etkilendik. Lakin 20 yıldan beri bu ülkeyi dünya ülkesi haline getiren, dünyada kelam sahibi yapan bir dünya başkanımız var. Onun etrafında kenetlenerek Türkiye bugün tam bağımsız bir ülke oldu. Sizler de izliyorsunuz, dış siyasette dünyaya sesini duyuran, savaşan ülkeleri bir masaya oturtan, yeri geldiği vakit dünyanın 60 tane mağdur ülkesini yanına alan, onlara sahip çıkan başkan bir ülke haline geldi. 2023’te zafer, ülkesini sevenlerin olacak.”

“SÖZLERİM YANLIŞ YANSITILDI”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlis’in Ahlat ilçesinde yaptığı konuşmanın birtakım yayın organlarınca “il sayısı 100’e çıkarılacak” halinde yanlış yansıtıldığını, bu konuda verilmiş bir kararın olmadığını belirtti.

Demiröz, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün Ahlat’ta yaptığım konuşma, birtakım yayın organlarında ‘il sayısı 100’e çıkarılacak’ halinde yanlış yansıtılmıştır. Bu konuda verilmiş bir karar yoktur. Oysa konuşmamda, ‘Türkiye’nin kent sayısının 100’e çıkarılması halinde Ahlat’ın bunların ortasında yer alacağı’ temennisidir.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.